Anonimowa wyszukiwarka uruchamia bezpłatną usługę poczty e-mailChociaż wszystko, czego szukasz w Google, jest zapisywane w Twoim profilu użytkownika, nic nie jest zapisywane podczas wyszukiwania w DuckDuckGo. Tam możesz wyszukiwać online bez śledzenia. Usługa została uruchomiona już w 2008 r., a w 2013 r. osiągnęła miliard wyszukiwań. Obecnie wyszukiwania są dokonywane prawie 100 milionów razy dziennie według otwartych statystyk serwisu. DuckDuckGo ma również własne przeglądarki na telefony komórkowe, a także rozszerzenie przeglądarki, które blokuje wszelkie śledzenie podczas surfowania po Internecie.

DuckDuckGO uruchamia bezpłatną usługę e-mail

Innymi słowy, ludzie stojący za DuckDuckGo bardzo troszczą się o prywatność i niedawno uruchomili nową usługę poczty e-mail, z której można korzystać bezpłatnie. Nie jest to jednak usługa poczty e-mail w tym sensie, że masz skrzynkę odbiorczą i możesz wysyłać e-maile i tym podobne. Zamiast tego otrzymasz adres e-mail @duck.com, na który e-maile wysyłane na ten adres e-mail będą przekazywane na wybrany przez Ciebie alternatywny adres mailowy.

DuckDuckGO usuwa wszystkie śledzenie

Ale nie dzieje się tak bez uprzedniego filtrowania e-maili. DuckDuckGo zapewnia, że ​​wiadomości e-mail są pozbawione wszystkich technologii śledzenia, które nadawca dołączył do wiadomości e-mail. Badania przeprowadzone przez DuckDuckGo pokazują, że 85 procent wiadomości e-mail zawiera kod, który ujawnia, kiedy otworzyłeś wiadomość e-mail, gdzie byłeś, kiedy ją otworzyłeś i jakiego urządzenia użyłeś. Są to dane, które są często wykorzystywane do budowania Twojego profilu i które wpływają na to, jakie reklamy i treści widzisz w Internecie.

Oznacza to, że możesz używać swojego adresu @duck.com podczas zakupów w sklepach internetowych, rozpoczynać subskrypcję biuletynów, brać udział w konkursach itp. online, a następnie unikać doświadczania, że ​​jesteś śledzony podczas otwierania wiadomości e-mail. Możliwe jest również generowanie wielu adresów, które są przekazywane na ten sam adres e-mail, na przykład jeśli chcesz użyć jednego na stronę. Można to łatwo zrobić, jeśli na przykład korzystasz z aplikacji DuckDuckGo lub rozszerzenia przeglądarki na swoim komputerze.

DuckDuckGO nie przechowuje wiadomości

DuckDuckGo zapewnia użytkowników, że wszystko, co jest przechowywane, to wybrany przez Ciebie adres e-mail i adres e-mail, na który będą przekazywane wiadomości. Jak tylko e-maile dotrą na serwer, są usuwane z niechcianych treści, przekazywane dalej i znikają, zgodnie ze zasadami prywatności. Aby uzyskać adres e-mail @duck.com, możesz użyć aplikacji DuckDuckGo na iOS/Android lub odwiedzić stronę wyszukiwarki na komputerze.